תפריט נגישות

Andie Macdowell

אנדי מקדואל

Andie Macdowell

אנדי מקדואל היא שחקנית ידועה ומפורסמת בעולם כולו. ב-1978 היא החלה את קריירת הדוגמנות שלה עם סוכנות עלית. אחרי שכיכבה בקמפיין של קלווין קליין ב-1984 הציעו לה תפקיד חלומי בסרט "גרייסטוק: האגדה של טרזן מלך הקופים".

"יופי הוא לא רק הופעה; הוא מעלה שאנו רוצות לחלוק עם האחרים."

השילוב של הומור וחושניות הוא שהופך את אנדי לשחקנית מצליחה. אנדי כיכבה בסרטו של סטיבן סודרברג "סקס, שקרים ווידאוטייפ" שזכה בפרס דקל הזהב בקאן 1989 והיא עצמה זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר מטעם איגוד מבקרי הקולנוע של לוס אנג'לס על משחקה בסרט זה.
הופעתה בסרט "ארבע חתונות ולוויה אחת" ב-1993 זיכתה אותה במועמדות לפרס גלובוס הזהב ולחוויות רבות על השטיח האדום. בשנות ה-90 היא כיכבה גם ב"לקום אתמול בבוקר" עם ביל מאריי, ב"בעל משוכפל" לצידו של מייקל קיטון, וב"מייקל" עם ג'ון טרבולטה. ב-1998, היא כיכבה ב"הקץ לאלימות" בבימויו של וים ונדרס. ב-2012, בדיוק כשהסתיימו הצילומים לסרט Mighty Fine בכיכובה, בתה, רייני קואלי הוכתרה כ"מיס גלובוס הזהב".       

כאמנית רבת הישגים ואישה הדבקה במטרה, אנדי מקדואל תומכת בקרן המחקר למניעת סרטן השחלות Research Fund Against Ovarian Cancer, ביוניצ"ף ובארגון ENOUGH Project, שפועל להפסיק את הפשעים נגד האנושות ורצח עם.