תפריט נגישות

Hugh Laurie

המיזוג המושלם של מודרניות וכוח: יו לורי מסוגל ללכת עם תשוקותיו עד הסוף בזכות הגישה חסרת המעצורים שלו.

אישיותו של יו לורי, המאופיינת בכנות ובהומור, הפכה אותו לאחד השחקנים האותנטיים ביותר, שחקן אהוב ומרתק בעיניהם של מיליוני גברים ונשים ברחבי העולם. לאחר שסיים את לימודי האנתרופולוגיה באוניברסיטת קיימברידג', יו החל את קריירת המשחק שלו בשנת 1982 כשהוא מגלם תפקידים רבים בסרטים ובסדרות טלוויזיה, ובכללם "קטעים עם פריי ולורי", "הפתן השחור" ו-"101 כלבים וגנבים". הוא גם דיבב סרטים רבים, ובכללם "פגוש את היונים", "מפלצות נגד חייזרים" ו"הופ הארנב" עם ראסל ברנד.

"בהתחלה חשבתי שזו טעות, אבל אז הבנתי שלוריאל לא מחפשת דוגמנים אלא אנשים אמיתיים בעלי אישיות חזקה, הראויים למותג הזה... ואשר לא פוחדים להצהיר בפומבי שגם גברים משתמשים במוצרי קוסמטיקה."

יו לורי הוא שחקן, מלחין ומוזיקאי. הוא מוכר מאד בבריטניה ובארה"ב, בזכות הסדרה "האוס" בה הוא מגלם את התפקיד הראשי של דוקטור גרגורי האוס בטבעיות כה רבה עד כדי בלבול. ד"ר האוס הוא אנטי-גיבור מיזנטרופ, אשר פותר בעיות רפואיות בדרך בלשית. על משחקו ב"האוס" יו זכה בשני פרסי גלובוס הזהב, שני פרסי גילדת שחקני המסך, שני פרסים של איגוד מבקרי הטלוויזיה ובפרס אהוב הקהל People’s Choice בשנת 2009.

הסדרה ניצלה את הכישרון של יו כמוסיקאי וכמלחין ושילבה סצנות בהן הוא שר שירים שחיבר בעצמו. למעשה, יו לורי חבר בלהקה Band from TV אשר מופיעה ותורמת את כל ההכנסות שלה לארגוני צדקה שונים. אלבום הסולו הראשון שלו, Let Them Talk, בו הוא מבצע קאברים לשירי בלוז, יצא במאי 2011 בבריטניה.

כישרון הכתיבה שלו התגלה בספר הראשון שלו "מכירת חיסול" The Gun Seller. הספר תורגם ל-30 שפות שונות.