תפריט נגישות

Li Bingbing

הקריירה של לי בינגבינג החלה ב-1999 בהופעת הבכורה שלה בפסטיבל הסרטים של ונציה עם הסרט "17 שנים". שנה מאוחר יותר היא קטפה את פרס השחקנית הטובה ביותר על משחקה בסרט זה בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי ה-13 של סינגפור. עד מהרה לי בינגבינג הפכה לשחקנית מבוקשת מאד בהונג קונג, טייוואן וסין. 

לי זכתה בפרסים רבים במהלך קרירת המשחק שלה, בכללם השחקנית הבולטת ביותר בטקס פרסי תעשיית הקולנוע הסיני, 2007, השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל הקולנוע מאה הפרחים הסיני ובטקס פרסי הסוס הזהוב. המגזינים אל וקוסמופוליטן ציינו אותה בפרסי האופנה והסגנון שלהם.

לי פרסמה את הספר הראשון שלה, A Decade in the Performing Arts, "עשור באמנויות הבמה" שמתאר את הקריירה שלה.

לי קטפה את פרס השחקנית הטובה ביותר על תפקידה בסרט הבכורה שלה

לי נהנית מקריירה בינלאומית משגשגת. אחרי הצלחה עצומה בסין, היא התפרסמה בקולנוע הבינלאומי עם הופעתה בסרט "סילבר הוק" לצידה של מישל יאו. ב-2008 שובר הקופות ההוליוודי "הממלכה האסורה" פתח, למעשה, את שערי תעשיית הקולנוע הבינלאומי בפני לי בינגבינג. הפרסום הבינלאומי שלה המשיך לצמוח אחרי הופעתה בסרט "רובוטריקים 4: עידן ההכחדה".

לי מעורבת בפעולות צדקה, כשהיא תורמת תרומה ממשית להקלת סבלו ומצוקתו של האחר. לי מקדמת את הרעיון של לקיחת אחריות על החיים ותומכת במאמצים להפחתת פליטות גזי החממה ושמירה על איכות הסביבה – הכול בדרך מהנה ואופנתית.