תפריט נגישות

הקשר בין מצב הרוח לשגרת הטיפוח

הקשר בין מצב הרוח לשגרת הטיפוח והאיפור שלנו

מאת מאיה לזר, מנהלת הדרכה לוריאל פריז

כולנו נמצאים בתקופה בה אנו מנסים להתרגל ולהסתגל למציאות חדשה.

בזמן שאנו ממלאים אחר הנחיות משרד הבריאות, רובנו מוצאים את עצמנו בבית, בשגרת יום חדשה שבקלות רבה יכולה להוביל אותנו למצב רוח ירוד, תסכול וחוסר חשק להשקיע בעצמנו או בכלל...

אך דווקא בימים כאלה, חשוב להקפיד ולשמור על שגרת הטיפוח והאיפור שלנו. כן! גם אם אתן נשארות בבית!

ידוע מזמן, כי לצבע יש השפעה רבה על מצב הרוח שלנו וכך גם צבעי האיפור וטיפוח עור הפנים המעניקים לנו תחושה של ביטחון ואנרגיות להגברת המוטיבציה ושימו לב - זה מדעי!

לפני מספר שנים, במחקר שנערך ביפן, במסגרתו נבדקו הרגלי הטיפוח והאיפור, נמצא כי אנשים שהקפידו בשגרה שלהם על הרגלי טיפוח קבועים ויומיומיים, כמו: ניקויי פנים וטיפוח העור, איפור ואפילו בישום, שמרו על תחושת ביטחון ומצב רוח מרומם לאורך זמן וברוב ימות השנה ואף באיכות חיים גבוהה יותר גם ללא קשר למצבם הכלכלי.

החוקרים מצאו, כי פעולת הטיפוח העצמית, בין אם בתחושת המרקמים השונים בעיסוי על העור ובין אם בניחוחות הנעימים, מפרישה במוח הורמונים שמרוממים את מצב הרוח ועוטפים אותנו בתחושת ביטחון כמו שריון הגנה מדומה ומאפשרים לנו רוגע נפשי.

באותו מחקר, לקחו גם קבוצת ביקורת של אנשים שאין להם שיגרת טיפוח יומיומית, ונתנו להם ערכות איפור וטיפוח עם הוראה מדויקות לגבי כל יום וגילו שמידת האושר ורמת הסיפוק הכללית שלהם מהחיים עלתה משמעותית.

בעצם, בקבלת שיגרת האיפור והטיפוח, אותם אנשים "שדרגו" את המראה שלהם ובכך גם, קיבלו הזדמנות לשדרג גם את מצב רוחם ואת מידת האקטיביות שלהם ממש כמו בזריקת אנרגיה.

אז עכשיו, כשזה מדעי, קומו מהספה, התלבשו וחזרו לשגרת האיפור והטיפוח שלכם גם אם אתם נשארים בבית. ואם אין לכם שגרה כזו, זה הזמן ליצור אחת!

  • -שתו הרבה מים! זה עושה פלאים לעור הפנים
  • -הקפידו על ניקיון הפנים (והידיים) פעמיים ביום
  • -עסו את פניכם כמה דקות עם סרום  וקרם יום/לילה
  • -פנקו את עצמכם במסכת ניקוי וטיפוח פעמיים בשבוע או בפלינג לפנים
  • -התאפרו כל בוקר כאילו אתם יוצאים לעבודה.
    אם בחרתם לוותר על האיפור, אל תוותרו לפחות על ליפסטיק, שכן הצבע על השפתיים תורם למצב רוח מרומם תוך זמן קצר.
    העדיפו גוונים וורודים ואדומים שהוכיחו עצמם לא פעם כמעצימים תחושת אופטימיות.
  • -היפרדו מהפיג'מה, תתלבשו בבגדים יפים ונקיים ותתבשמו בניחוחות האהובים עליכם.

אל תוותרו לעצמכם - תודו לי אחר כך :)

ג'ל לגבות של לוריאל