תפריט נגישות

איך תשמרי על הגוון הבלונדיני שלך?

מאת מאיה לזר, מנהלת הדרכה לוריאל פריז

 מפורסמים ודוגמנים בלונדיניים גורמים לצבע הבלונד להראות זוהר ונחשק ונראה כי הם שומרים על שיער מבריק ובריא בקלות, אבל במציאות, יש להם יותר מכמה טריקים בשרוול כדי לשמור על מראה בלונדיני מרהיב. יתכן שלא תמיד תראו את כל מה שמתרחש מאחורי הקלעים, אבל בהחלט יש להם שגרת טיפוח לשיער בלונדיני בוהק המותאמת במיוחד.

אם אתם בעלי שיער בלונדיני או שיער שזור בגוונים, אתם בטוח תשמחו לקבל טיפים לטיפוח שיער בהיר, החל מנטרול התת גוון הנחושתי עם שמפו סגול ועד להחזרת הברק והסוואת השורשים.

 • 1. שמירה על הגוון הרצוי – כל בעלי השיער הבלונדיני שבנינו, בין אם מדובר בבלונד כהה או בלונד פלטינה, וודאי מכירים את התחושה שאחרי צביעת השיער או שזירת הגוונים שבה מתקבל אומנם גוון בלונדיני אך לא בדיוק הגוון אליו התכוונו. בהבהרת שיער, יש משמעות גדולה לגוון השיער הטבעי שלנו והתת-גוון הקיים בו אשר עלול להשפיע על התוצאה הסופית של הצביעה. לרוב מתקבלת תוצאה בלונדינית אך מעט נחושתית. לעתים בלונד הנוטה לצהוב ולעתים בלונד הנוטה יותר לכתום. מטרתנו היא לשמור על התוצאה הראשונית למשך יותר זמן כי לאחר שבועיים-שלושה הצבע מצהיב או נעשה כתמתם. בטוח כולכם שמעת על המונח "שמפו סילבר" אך מה זה בעצם אומר?
  שמפו סילבר מתייחס לשמפו המכיל גוון של צבע שמטרתו לנטרל גוונים לא רצויים בשיער בעזרת שימוש בצבעים מנוגדים. צבעים מנוגדים יכולים לנטרל אחד את השני וככה להגיע לתת גוון אפור ככל האפשר, נטול תת גוון, שיאפשר לשערכם לקבל את גוון הבלונד הרצוי ללא התת גוון הצהבהב-כתמתם. הצבע המנוגד לגוון הנחושתי הוא הצבע הסגול ולכן שמפו הסילבר שנבחר הוא בגוון סגול.
  השתמשו בשמפו הסגול פעם בשבוע (או בהתאם לצורך) בדיוק כמו שמפו רגיל, מקציפים אותו על שיער רטוב ולאחר מכן שוטפים במים. הקצף שיתקבל על השיער יהיה בגוון סגול, אך אל תיבהלו(!) זה לא צובע את השיער בסגול, רק מנטרל את הגוון הנחושתי.
 • 2. ניקיון וטיפוח השיער – תהליך של צביעת שיער בכלל והבהרה בפרט, עלול לייבש את השיער ולגרום לו להראות חסר ברק ולא נעים למגע. על כן, חשוב מאוד להקפיד להשתמש במוצרים המותאמים במיוחד לשיער צבוע שמלבד היותם מזינים ומעשירים את השיער, הם גם שומרים על אורך חיי הצבע ומרעננים אותו בין החפיפות. שימוש יום יומי בשמפו ומרכך המותאמים לשיער צבוע, יעניקו לשיערכם ניקיון עדין, מבלי לפגוע במעטפת השערה, יאזנו את השיער ויזינו אותו למראה חלק ורך יותר בעל צבע בוהק.
  שיער מובהר דורש תחזוקה כאמור, ולכן הקפידו פעם עד פעמיים בשבוע על טיפול הזנה אינטנסיבי בעזרת מסיכה המותאמת לשיער צבוע. המסיכה תרענן את גוון השיער, תפחית את מראה הפריז ותחליק את מעטפת השיער למראה מבריק וחיוני. מומלץ להשלים עם סדרת קולור פרוטקט לשגרת הטיפוח המלאה לשיער צבוע או בעל גוונים, הכוללת שימוש בשמפו, מרכך ומסיכה.
 • 3. עיצוב ושמירה על הקצוות – שיער מובהר הוא עדין יותר ולכן נוטה להישבר יותר בקלות. על מנת למנוע את שבירת השיער ולשמור על האורך ונראות הקצוות, השתדלו לסדר את שיערכם באופן רך ועדין והימנעו מתסרוקות מהודקות כמו קוקו גבוה ומתוח.
  אם אתם לא אוהבים שיער פזור, העדיפו תסרוקות עדינות יותר שלא מותחות את השיער כמו קוקו רפוי ונמוך, או צמה בקליעה רפויה.
  בנוסף, מומלץ לגזור ולסדר את הקצוות אחת ל4-6 שבועות. זה יעניק לשיער מראה בריא, מלא ובעל ברק יפה יותר.
 • 4. הסתרת שורשים כהים – ככל שההבדל בין גוון השורש שלנו לגוון הבלונד שלנו גדול יותר, כך צמיחת השורשים תפריע לנו יותר ותפגע במראה הסופי. יחד עם זאת, אנו לא ממהרים לרוץ לספר לצביעת השורשים על כל שיערה שצומחת ומעדיפים להמתין שיצמחו כמה סנטימטרים מכובדים. בימים אלה, בהם השורש מתחיל לבצבץ ועד הביקור במספרה, תוכלו להיעזר בספריי יומיומי לכיסוי שורשים כהים. הספריי מגיע במספר גוונים בלונדיניים בהירים וכהים כך שאפשר להתאים אותו באופן מושלם לגוון הבלונד שלנו וכך לטשטש את השורשים הכהים שצמחו.
מאחורי שיער בלונדיני מרהיב יש שגרת טיפוח מיוחדת
מאחורי שיער בלונדיני מרהיב יש שגרת טיפוח מיוחדת