תפריט נגישות

Leila Bekhti

ליילה בקטי

Leïla Bekhti

בקטי החלה את הקריירה הקולנועית שלה כמעט בטעות, כשהיא משחקת לראשונה מול המצלמות ב-2005  בסרט Sheitan בבימויו של קים שפירון, לצידו של ונסן קאסל. הופעתה הייתה בולטת ומרשימה, ועד מהרה היא החלה לקבל תפקידים במגוון רחב של סרטים. ב-2005 היא גילמה את התפקיד של Leïla בסרט הטלוויזיה Harkis. ב-2006 קיבלה את התפקיד של Zarka בסרט Paris Je T’Aime. באותה השנה, היא שיחקה גם בסרט Mauvaise Foi.

השנים 2008 ו-2009 היו נקודת המפנה בקריירה שלה, כאשר זכתה לגלם שני תפקידי משנה: בתו של הגנגסטר מסרין בסרטו של ז'אן-פרנסואה רישה "אויב הציבור" ותפקיד ג'מילה בסרטו של ז'אק אודיאר "הנביא". הסרט זכה במספר פרסים בטקס פרסי הסזאר ונתן לשחקנית הצעירה את ההזדמנות לפסוע על השטיח האדום בפסטיבל הקולנוע בקאן 2009.

"אני זוכרת שהמוצרים וגם הפרסומות של לוריאל היו חלק מהחיים שלי עוד בהיותי ילדה קטנה. זה מדהים שאני מצטרפת לנבחרת החלומות הזו ומקבלת את ההזדמנות להגיד 'כי מגיע לי הטוב ביותר' בדרכי שלי."

ב-2009, ליילה פגשה את ג'ראלדין נקש, שכתבה במיוחד עבורה תפקיד בסרט הראשון באורך מלא בו היא שיחקה Tout Ce Qui Brille. המשחק של בקטי בסרט היה יוצא דופן והיא שבתה במהירות את לב הצופים בצרפת. עבור תפקידה בסרט זה, קיבלה בקטי את פרס "השחקנית המבטיחה ביותר" של תעשיית הקולנוע הצרפתית בטקס פרסי הסזאר לשנת 2011 – סימן ברור לכך שעמיתיה למקצוע זיהו את הכישרון הטמון בה.