תפריט נגישות

שיער ארוך: שוברים את המיתוסים

האם שימוש בקונדישנר באמת גורם לנשירה, גזירת קצוות השיער בהכרח מצמיחה שיער מהר יותר ומה קורה כשתולשים שערה לבנה? בדקנו את האמת מאחורי 5 מיתוסים בטיפוח השיער. לא על השיער לבדו

נטע קרצו-נייגר

הרשת מוצפת בסיפורים ומעשיות על שגרת הטיפוח המומלצת לשיער. וככל שהזמן חולף, ניסיון החיים ואילוצי הזמן מלמדים אותנו לאמץ שגרת טיפוח שיער הנוחה לנו. אך היא בהכרח נכונה. מתברר כי יש לא-מעט עובדות ואמונות כוזבות הנפוצות בתחום השיער. אנחנו פה כדי למנות אותן. ויפה שעה אחת קודם.

5 מיתוסים שאת חייבת להכיר

  1. 1. קונדישנר גורם לנשירה

מאד קל לחשוב שקונדישנר גורם לנשירה כפי שיכולים להיות לפחות עוד 20 סיבות לנשירה. אך לא – אין קשר בין שימוש בקונדישנר לנשירה.

מדוע נוצר המיתוס? לאדם ממוצע עם שיער רגיל נושרות לפחות 100 שערות ביום, בנוסף לנשירה הרגילה כאשר חופפים את השיער (במיוחד לאישה בעלת שיער ארוך שחופפת את השיער בין פעם לפעמיים בשבוע). ובמיוחד לאחר ששמים את הקונדישנר המחליק את השיער ומוריד עמו את כל השיער שנשר, הצטבר ונתקע בשיער. ההרגשה היא באמת שהשיער נושר מהקרקפת... אך הדבר טבעי בהחלט ואין צורך להיכנס לפניקה.

  1. 2. גזירה תכופה של קצוות גורמת לשיער לצמוח מהר יותר

גזירת שיער מקצרת את השיער. נקודה. לכל אדם יש אורך מקסימאלי ששיערו יכול לצמוח והוא שונה מאדם לאדם. שיער ארוך שנראה שהפסיק לצמוח, אין זה אומר שהוא לא צומח בפועל; העובדה שמדי יום לפחות 100 שיערות נושרות וצומחות מחדש יוצרת רצף של אורכים שונים לאורך כל השיער.

מדוע נוצר המיתוסכאשר מסתפרים השיער נראה יותר עבה ויותר בריא הודות לרצף האורכים השונים הטבעי בשיער. כלומר גזירה תמיד מקצרת את השיער וגורמת לו להראות מלא יותר. אפשר גם לוותר על גזירת הקצוות ולהשתמש בקרם אוטם קצוות מפוצלים הייחודי מסדרת DREAM LONG של L'Oreal Paris וליהנות ממראה שיער ארוך ובריא.

  1. 3. תלשת שערה לבנה? ייצמחו במקומה עוד רבות נוספות

הופעתן של השערות הלבנות מתרחשת הודות לשעון הגנטי של כל אדם ולכן כאשר צצה לה שערה לבנה אחת סביר להניח שבקרוב אחריה יצוצו שערות לבנות נוספות, כל אחד לפי הגנים שלו ש"החליטו" כבר מבעוד מועד כמה שערות לבנות יהיו ובאיזה גיל.

לכן ראש מלא שיער לבן זה עניין של גנטיקה ידועה מראש, אז מי שעושה לה טוב שתתלוש שערה לבנה אחת או שתיים או שלוש, אבל כאשר יהיו לה הרבה שערות לבנות כדאי שתפסיק לתלוש, והעיקר שלא תאשים את עצמה J . אם רק מדוברות בשערות לבנות סוררות בודדות, אפשר תמיד לכסות אותן בעזרת ספריי magic retouch של L'Oreal Paris.

  1. 4. כדי לקבל שיער נקי צריך לשטוף את השיער פעמיים

מקורו של המיתוס טמון אי שם בעבר, כשפורמולות השמפו היו בסיסיות מאוד; אז באמת נכון היה לשטוף את השיער פעמיים כדי לקבל שיער נקי בצורה יסודית. אך כיום עם התפתחותם המטאורית של המדע והטכנולוגיה, השמפו הוא הרבה מעבר לניקיון; לשמפו יש סגולות המחזקות את השיער ומעניקות לו את הלחות והמינרלים הדרושים לשם ניקיונו והברקתו.

מי שחופפת מדי יום או כל יומיים, יכולה בהחלט להסתפק בחפיפה אחת בשמפו (במיוחד לאור העובדה שכיום רובנו משלימות את הפעולה עם מרכך ומסכה).  טיפ:  מומלץ לחפוף פעמיים במיוחד לאחר צביעת השיער או כשעובדים בסביבת עבודה מלכלכת במיוחד.

שמפו משקם מסדרת של L'Oreal Paris מכיל נוסחה מטפחת המנקה את השיער ביסודיות, מזינה, מחזקת אותו ומגנה עליו מפני שבירה. שימוש לעתים תכופות בסדרת מוצרי Dream Long מסייעת לשמירה על שיער בריא, רך וארוך!

  1. 5. שטיפה עם מים קרים לאחר החפיפה תגרום לשיער להיראות מבריק

מים קרים סוגרים את הנקבוביות ומונעים מלכלוך להצטבר על הקרקפת. מאחר ומים קרים לא מסירים את השומן הטבעי של הקרקפת, ובהנחה שאת משתמשת במרכך או במסכה - השיער לוכד את הלחות במהלך החפיפה. מעניין לדעת כי שטיפה במים קרים עלולה לגרום לשיער שטוח יותר וחסר נפח. התוצאה היא שיער רך יותר, אבל לא בהכרח מבריק יותר (הברק קשור למעטפת סיב השערה).

טיפ: את לא חייבת לעבור את כל תהליך החפיפה במים קרים (בטח שלא בעונת החורף), אלא רק להסתפק בשטיפה במים קרים בסוף החפיפה.