תפריט נגישות

המפתח לאנטי אייג'ינג: חומצה היאלורונית

היא מעשירה את העור בלחות, מסייעת להשבת הנפח לפנים ונמצאת באופן טבעי בעור (אך ככל שמתבגרים כמותה פוחתת). מה הופך אותה לכל-כך יעילה ובאילו מוצרים תמצאו אותה? חומצה היאלורונית, הרכיב המדובר ביותר בעולם הטיפוח

מאת: נטע קרצו-נייגר, לוריאל פריז

מעיין הנעורים

הרצון התמידי שלנו לעור פנים בריא ורענן מסתכם למעשה בתשוקה לעור פנים צעיר. אחד הרכיבים הבולטים הקיימים בעור שלנו באופן טבעי הוא – החומצה היאלורונית; בעודנו צעירות ויפות, החומצה ההיאלורונית משמרת ביעילות את האלסטיות וריכוז הלחות. אך עם השנים, העור מאבד מגמישותו, נוטה להתייבש, נעשה אפרורי ורפוי. אחת הסיבות לכך היא הירידה המשמעותית והטבעית בכמות החומצה ההיאלורונית בעור.

החדשות הטובות הן: תעשיית הקוסמטיקה השכילה לפתח מוצרי אנטי אייג'ינג עשירים בחומצה ההיאלורונית. החדשות הטובות יותר: רכיב החומצה ההיאלורונית במוצרי קוסמטיקה הוכיח את יעילותו בשימור מאגר הלחות הטבעי בעור. או בקצרה - התחילו להשתמש במוצרים בעלי פורמולה המכילה חומצה היאלרונית, ויפה שעה אחת קודם.

ספוגית רחצה: יעילות נגד אנטיאייג'ינג

נחזור להתחלה: ככל שהזמן חולף, החשיפה היומיומית לנזקי האקלים והסביבה (שמש, עישון, תזונה לקויה, הריון ולידה) לצד הירידה בהורמוני המין (אסטרוגן למשל) גורמים לירידה ביצירת גורמי לחות ולאיבוד ספיגת המים בעור. לפיכך קצב הזדקנות העור משפיע על מרקמו (מחוספס), צבעו (גוון לא אחיד ואפרורי) ותחושתו (יבש ומיובש). רכיב המפתח באשר ללחות העור הוא החומצה ההיאלורונית – יכולתה המוערכת לשמר ולאגור את המים בעור. אך עם השנים כאמור, יורדת כמות החומצה ההיאלורונית ולכן העור מתקשה לאגור את המים בעצמו.

דמיינו ספוגית רחצה. כשמניחים אותה תחת ברז מים זורמים – היא אוגרת את המים ביעילות ומתנפחת. כך בדיוק פועלת החומצה ההיאלרונית; נראית כמו ספוגית מולקולרית המצליחה לספוג עד 1000 ממשקלה במים.

   

רכיב רב-עוצמה בטיפוח

בעוד טרנד הזרקות החומצה ההיאלורונית לעומק העור (דרמיס= שכבת תאי העור הפנימית) חדר בתנופה לתעשיית הקוסמטיקה, מעניין לדעת שגם מוצרים המועשרים בריכוז חומצה היאלורונית – נמצאו יעילים בעת מריחה חיצונית על פני שכבת העור (אפידרמיס = שכבת תאי העור החיצונית). הודות לטכנולוגית מתקדמות, תכשירים קוסמטיים המועשרים בחומצה היאלורונית משפרים בצורה משמעותית את יכולת העור לספוג, לשמר ולאגור מים ולחות – ובכך למעשה להפחית את מראה הקמטים והקמטוטים.

 

שימוש באופן קבוע ויומיומי בתכשירים המכילים חומצה היאלורונית ומשולבים ברכיבים פעילים נוספים, מסייע לחדירה אפקטיבית ומניעת התייבשות העור. דמיינו לעצמכן שהעור מקבל את הלחות החיונית לו, "שותה" מים באופן יומיומי, ובכך משתפר מראהו של העור מיום ליום; רמת הלחות בו עולה וגם הנפח והאלסטיות של העור משתפרים. חומצה היאלורונית בריכוזים גבוהים יותר מעודדת חידוש וייצור קולגן ואלסטין, שהם חוד החנית לעור צעיר ורענן.

איפה תמצאו חומצה היאלורונית?

דוגמה מוצלחת במיוחד לתכשיר קוסמטיקה המכיל חומצה היאלורונית היא סדרת הידרה ג'ינייס החדשה של לוריאל פריז; ג'ל לחות קליל עד 72 שעות(!), המעניק לעור מראה רענן, זוהר ותחושה רוויה בלחות חיונית. הפורמולה מכילה חומצה היאלורונית ומי אלוורה המוגשים במרקם ג'ל קליל ולא שמנוני, אידיאלי לימי הקיץ החמים. הסדרה כוללת ג'ל לחות לעור יבש ועדין, לעור רגיל עד מעורב ולעור רגיל עד יבש.

סדרה משובחת נוספת מבית מעבדות לוריאל פריז המועשרת בחומצה היאלורונית היא סדרת רויטליפט פילר. מוצרי הסדרה כוללים קרם יום, קרם לילה, סרום הזנה, קרם עיניים ומסכה - המצליחים לטפל באופן ממוקד בקמטים, ברפיון ובחוסר נפח בעור. טיפ: מעוניינת בלחות אינטנסיבית יותר? מומלץ להשתמש באמפולות רויטליפט פילר המאפשרות טיפול אפקטיבי בתוך שבוע. האמפולות מכילות חומצה היאלרונית ונגזרת ויטמין B5 המעשירות את העור בלחות מרבית ומסייעות להשבת הנפח לעור הפנים.

כדאי לשים לב! רשימת הרכיבים המופיעה על מוצרי הטיפוח היא בסדר יורד: הרכיב בעל הריכוז הגבוה ביותר יופיע ראשון. מומלץ לבדוק את מיקומה של החומצה ההיאלורונית בתווית האריזה בבואך לרכוש קרם אנטיאייג'ינג.

 

אמפולות רויטליפט פילר
אמפולות רויטליפט פילר
סרום רויטליפט פילר
סרום רויטליפט פילר