תפריט נגישות

כך תשמרי על עור בריא וזוהר בקיץ

6 טיפים פשוטים לעור קורן ובריא בעונה החמה

מאת מאיה לזר, מנהלת הדרכה לוריאל פריז

עונת הקיץ היא האהובה במיוחד על הישראלים ומסמלת בילויים חברתיים בים, בבריכה, בטבע וכל מקום בו השמש קופחת מעלינו. לצד כל הבילויים המהנים האלה, חשוב לזכור שהקיץ הישראלי מלווה ברמות חום מאוד גבוהות שמגבירות את הזיעה לצד אוויר דחוס ומלא באבק.

כל אלה משפיעים ישירות על עור הפנים שלנו ועד סוף העונה אנו עלולים למצוא את עצמינו עם עור יבש, עמום וכל דבר חוץ מעור זוהר וקורן.

גם אם אתם אנשי מזגנים, כאלה שלא מרבים לצאת לשמש הקופחת, אתם לא חסינים מנזקי השמש שקרניה חודרות גם דרך חלונות וזכוכיות, ושכבת האבק יכולה להיצמד לעור שלנו גם בכמה רגעים בודדים בהם יצאנו לאוויר הפתוח.

אספנו עבורכם טיפים שיעזרו לכם להחיות את העור ולסיים את עונת הקיץ עם עור זוהר ובריא:

 1. 1. הגנה מהשמש – חשיפה לשמש עלולה לא רק לייבש את עורנו ולגרום לו מראה אדמומי ומתקלף, בטווח הארוך היא עלולה לגרום גם לפיגמנטציה והופעתם של כתמים על העור וסימנים נוספים של הזדקנות העור כמו קמטוטים ועור נפול. לכן, במיוחד בחודשי הקיץ חשוב להקפיד ולמרוח מקדם הגנה מהשמש כל יום. הגנה מהשמש יכולה להגיע במגוון תכשירים שונים, זה יכול להיות קרם לחות, מייקאפ, פריימר ואפילו פודרה. על מנת לשמור על עורכם מפני נזקי השמש לא צריך שכל התכשירים בהם אתם משתמשים יכילו SPF, מספיק תכשיר אחד המספק שכבה אחת של הגנה על מנת להשיג את ההגנה הרצויה. כשאתם מורחים את מקדם ההגנה, שימו לב שאתם לא מפספסים את האף, השפתיים והאוזניים. אלה הם אזורים שאנו נותנים להם בדרך כלל פחות חשיבות אך מכיוון שהם בולטים בצורתם, הם הראשונים שעלולים להיפגע מהשמש ולהישרף בקלות. 
 2. 2. ניקיון העור – האוויר הדחוס והמלא באבק, נצמד לנו לעור הפנים ועלול לחסום את הנקבוביות לצד האוויר החם והלח שמייצר תחושה של עור שומני ומלוכלך יותר מכל עונה אחרת.
  אלה מחייבים אותנו לשמור על שגרת ניקיון יסודית ולהקפיד על ניקוי הפנים פעמיים ביום באופן שיעניק לנו מראה עור מט ולא שומני אך יחד עם זאת, לח וחיוני.
  הקפידו על ניקיון הפנים גם בבוקר, לשטיפת השומן והזיעה שהצטברו במהלך הלילה ופעם נוספת, לפני השינה, לאחר הסרת האיפור ושטיפת שכבות האבק והלכלוך שהצטברו במהלך היום.
  שימו לב שבקיץ, העור נוטה להיות יבש ורגיש מהרגיל ומכיוון שלמים יש נטייה לייבש את העור, בניקיון ושטיפת הפנים העדיפו שימוש בתכשירי ניקוי קרמיים ולחותיים שינקו את עור הפנים בקלילות ועדינות מלטפת על פני תכשירי ג'ל ומוס המכילים גם הם מים שתורמים לתחושת היובש.
  מים מיסלריים הם פתרון נוח בימים בהם אתם מבלים זמן רב מחוץ לבית ובעזרת כרית צמר גפן ניתן לא רק להסיר את האיפור, אלא גם לנקות ולחטא את עור הפנים. יתרון נוסף שקיים למים המיסלריים הוא העובדה שאין צורך לשטוף את התכשיר במים שתורמים גם הם לייבוש העור ותחושת הגירוי.
 3. 3. הסרת תאים מתים – מראה העור בקיץ נוטה להיות עמום וזה בזכות תאי העור המתים שנערמים עליו בשכבות ומכסים תאים צעירים יותר. בדרך כלל, הסרת תאי עור מתים נעשית בעזרת פילינג, אך בחודשי הקיץ, כשאנו שוהים שעות רבות מתחת לשמש והעור שלנו מגורה ושרוף ולעיתים אף מתקלף, פילינג עלול לעשות לעורנו נזק ולכן במצבים בהם העור מתקלף אנו נמנעים משימוש בפילניג. שימוש בפדים ספוגים חומצה גליקולית יכולים לתת לנו מענה במצבים מסוג זה. פדים עם חומצה גליקולית הם עדינים ומתאימים לשימוש בייתי ובמצבים בהם העור מגורה ואף יבש. הפורמולה העדינה ממיסה בעדינות תאי עור מתים וחושפת תאים צעירים יותר ומעניקה לעורנו מראה זוהר ורענן.
 4. 4. קרם לחות – בחודשי הקיץ הדביקים, העור שלנו לא זקוק לקרם לחות כבד כמו שאנחנו משתמשים בחודשי החורף אך, בשל איבוד הנוזלים והייבוש של העור מהשמש, אסור לנו לוותר על שימוש בלחות פעמיים ביום להחזרת הנוזלים והחיות לעור הפנים. בחרו סדרת טיפוח פחות כבדה ממה שאתם משתמשים בדרך כלל על מנת לאפשר לעור תחושה קלילה ונעימה. העדיפו שימוש בלחויות המכילות חומצה היאלרונית התורמת לשמירה על עור רווי לחות לאורך זמן.  
 5. 5. מסיכת הזנה – מזג האוויר והזיעה המוגברת גורמת לנו לאיבוד הלחויות בעור ומראה עור יבש ומחוספס. מסיכת הזנה פעמיים-שלוש בשבוע תעניק לעור בוסט של לחות ותעזור לו להתמודד עם היובש ולהחיות את העור. בחרו מסיכה עשירה בלחות וחומצה היאלרונית ומרחו אותה על עור פנים נקי לפחות פעמיים בשבוע.
 6. 6. שתו הרבה מים – שמרו על העור שלכם (והגוף שלכם) רווי לחות על ידי שתיית מים רבים במקום משקאות תוססים או קפה. קפאין נוטה לייבש את העור, ולגרום לו להראות עמום.
  מנגד, כוס מים מייצרת אפקט של "שימון" העור מבפנים ומבחוץ ומעניקה לו מראה חיוני וקורן.
רויטליפט מסכת פילר
רויטליפט מסכת פילר
ג'ל לחות קליל לעור יבש ועדין
ג'ל לחות קליל לעור יבש ועדין