תפריט נגישות

How to choose the best lipstick

כך תבחרו את השפתון המדויק שלכם

מאת: עדי פרג'י, מנהלת הדרכה לוריאל פריז

איך תבחרו את גוון השפתון המחמיא לך ביותר?

  1. ראשית, התייחסו לשני מאפיינים קריטיים: גוון השפתיים הטבעי שלכם (חסרות צבע כמעט? כהות? ורדרדות? סגולות מעט?), ולתת- גוון עורך. לישראלים רבים תת גוון צהבהב (חם), שנמצא לרוב גם אצל כהי העור. אירופאים רבים מתאפיינים בתת גוון ורדרד (קר). יש לבחור שפתון המתאים לקשת הגוונים הטבעית שלכם. לדוגמה: אם תת הגוון שלכם ורדרד, והשפתיים בהירות מאוד, עליכם לבחור שפתון בגוון קר שיצור עבורכם מראה מחמיא. בורדו, סגול, אדום עם תת גוון כחול או ורוד פוקסיה יהלמו אותך. הימנעו  מגווני הניוד, הורוד הבהיר או כתומים למיניהם.
  1. שפתונים בעלי גוונים קרים יטשטשו בהצלחה מראה שיניים צהבהבות; לדוגמה, קולור ריש מאט מס' 347 מכיל תת גוון קר, וינטרל מראה שיניים צהבהבות. אם יש לכם כאלה, הימנעו משפתונים בעלי גוונים חומים או כתומים.
  1. עובי השפתיים: אם יש לכם שפתיים עבות, תוכלו להנות מכל קשת הגוונים לטעמכם. אם הן דקות, העדיפו גימור מאט על מבריק, והימנעו מגוונים כהים (כגון בורדו או אדום כהה), שיעניקו לשפתיים מראה צר אף יותר. מומלץ בחום לנסות את גוון 640 המחמיא, שהולם כל גוון עור.
  1. אין צורך להתאים את השפתון לבגדים: היצמדו לגוונים שמחמיאים לפניכם. ותרו על המחשבה להתאים שפתון כתום לחולצה כתומה, אם הוא אינו מחמיא לגווני עורכם.
  1. חברו את גוון השפתון לגוון הסומק! מדובר בטרנד שתופס תאוצה. האפשרות לגוון עם שלל שפתונים וסמקים מעניקה ורסטיליות אינסופית לאיפור, ממש כמו גרדרובה של בגדים שניתן לשחק איתה. רכשו את גווני השפתונים האהובים עליכם, והצטיידו בפלטת סמקים שתסגור לכם את הפינה. המלצה: פלטת הסמקים העמידים של לוריאל פריז, מסדרת INFAILLIBLE .

אני אוהבת שפתונים כהים. לאן אלך איתם? 

אחד הדברים החיוביים בתקופה הנוכחית, היא שאין חוקים באיפור. פעם, היתה קשת מצומצמת של שפתונים בגווני האדום והורוד. היום, הנועזים שבינינו מחזיקים במגירה גם סגול וכתום, ואפילו כחול התחיל לחלחל למסלולי התצוגות. אתם יכולים בקלות לצאת לעבודה עם שפתון בגוון בורדו ולהיראות אלגנטיים ועדכניים, כל עוד תשמרו על סולידיות באיזור העיניים ותמנעו מקונטור מודגש מדי. מילת המפתח היא איזון.

טרנדים לשנה הקרובה

  1. גימור המאט ימשיך לככב על השפתיים שלנו, בהיותו מחמיא מאוד, עמיד מעט יותר ומעניק אשלייה של שטח שפתיים גדול יותר.
  1. החזרה "לשורשים הקלאסיים" מתחזקת: השפתונים האדומים ילוו אותנו גם בהמשך השנה. גווני השזיף והבורדו יככבו וישארו איתנו עוד זמן רב.
  2. הניוד מסרב לצאת מהאופנה: החבר הכי טוב של עיניים מעושנות, שפתון הניוד המתון, הוא אחת מהקלאסיקות שאנחנו לא מוותרים עליהן.
  1. סגול! הגוון שנחשב כמוקצה בעבר (זוכרים את התקופה השמרנית, בה לק שחור ושפתון כהה נחשבו לנועזים?) קיבל רשמית חותמת של גוון יומיומי, רלוונטי ועדכני מאין כמוהו. הגוון הסגול מאיר את הפנים ומקפיץ כל אאוטפיט.