תפריט נגישות

skin care for mature skin

טיפוח בגיל הזהב-ניתן לשפר ניתן להשפיע!

טיפוח בגיל הזהב- ניתן לשפר, ניתן להשפיע!

במהלך השנים, העור שלנו משנה את צרכיו. בהגיעו לגילאי השישים ובעשורים שלאחר מכן, הצרכים הללו ברורים ומוגדרים: עורך הופך יבש יותר מבעבר. סימני הגיל כבר ניכרים, בין אם מדובר בקמטים, רפיון או אובדן נפח מהלחיים ומהלסתות. ייתכן ועורך איבד את הגוון החי והסמוק המאפיין עור צעיר; וכעת צבעו אפרפר, או שניכר חוסר אחידות בגוון על שטח הפנים.

"לא ניתן למלא או למחוק קמט שהרווחנו ביושר", כך אומרים. זה נכון; מראה של קמטים שנוצרו על פנינו במרוצת השנים ניתן לשפר, וכמובן למנוע טרם הופעתם; אך לא ניתן להעלימם לאחר שהתמקמו ונגלו לעין. אך מראה בוגר של העור לא נגרם על ידי קמטים בלבד. מראה כללי מורכב ממרקם העור, מאיכותו, מהגוון שלו (אם הוא אחיד, המראה הופך צעיר יותר בהכרח) וממוצקותו. במראה המרקם, הגוון והמיצוק, ניתן בהחלט לטפל.

כיום, עולם הקוסמטיקה פיתח יכולות לשפר את מראה העור גם בשלבים בהם סימני הגיל כבר ניכרים. אם בעשורים קודמים דיברנו על מניעה וטיפול בקמטים, או על האצת התחדשות תאי העור, ניתן כעת לטפל בשני הדברים המרכזיים המטרידים נשים בגיל הזהב: השבת הגוון הורדרד, החי והאחיד לעור הפנים, ושיפור צפיפות תאי העור, דבר המביא למראה כללי מוצק יותר של עור הפנים.

לוריאל פריז משיק את סדרת GOLDEN AGE, סדרה חדשה המיועדת לעור בוגר במיוחד; זה שסימני גיל כאלה ואחרים כבר מופיעים בו. סדרה זו, הכוללת קרם פנים ליוםקרם לילה וסרום משקם למראה עור זוהר ולתיקון הגוון, מכווינה עצמה לשתי תועלות מרכזיות: השבת הגוון הוורדרד המאפיין עור צעיר יותר, ושיפור המראה המוצק של העור.

תועלות אלו מושגות בעזרת שני רכיבים מרכזיים:

ניאו סידן: רכיב ייחודי אשר תורם לחיזוק צפיפות תאי העור (ממש כמו סידן רגיל ותרומתו לעצמות הגוף שלנו!), וכתוצאה מכך למראה מוצק יותר של העור.

תמציות פרחים: פרחים הם רכיב יעיל ביותר בעולם הקוסמטיקה. הם מרגיעים ומשקמים עור מגורה ויבש, ביכולתם להעניק לחות, והוספתם למוצר קוסמטי תביא לניחוח טבעי, עדין ונעים. קרם היום בסדרת  GOLDEN AGE מכיל תמציות של פרח האיריס ופרח האדמונית המלכותי (PEONY), אשר נוסף על כל אלה, מעניקים לקרם עצמו גוון ורדרד וחיוני. זהו רמז לאחת התועלות המרכזיות של הקרם, שמושגת בזכות אותן תמציות פרחים: השבת הגוון הורדרד והחי לפנים.

ומה קורה בלילה?

העור מתנהג בצורה שונה בשעות היום ובשעות הלילה. ביום, משאביו מופנים להגנה על הגוף מפני נזקי הסביבה. בלילה, אותם המשאבים מופנים לתהליך התחדשות התאים: העור סופג פי 2 מאשר ביום, ויקבל באהבה קרמים מטפחים בעלי רכיבים פעילים או מזינים בשעות הללו. לכן, קרם הלילה בסדרת GOLDEN AGE מועשר גם בשמנים, לניצול שעות הטיפוח היעילות, העשרת העור ושיפור מרקמו. סרום הוא תמצית מרוכזת של חומרים פעילים. השימוש בסרום לפני קרם היום או הלילה, כחלק קבוע משגרת הטיפוח, חשובה לאין ערוך. החומרים הפעילים שבסרום מחלחלים ביעילות לעור הנקי, ומעצימים את פעולת קרם היום או הלילה, שיונח מיד אחר כך. משתמשים שמקפידים על שילוב סרום בשגרת הטיפוח, יחד עם קרם יום או לילה, מדווחים על תוצאות מהירות בהרבה, מאשר אלה המשתמשים בקרמים בלבד.

שימוש בסרום חשוב במיוחד בעור בוגר, אך תחושות השימוש משתנות: בעור בוגר, תחושת היובש מתגברת, גם אם העור לא הופך ליבש בהגדרתו. סרומים רגילים, שאינם מיועדים לעור בוגר,  עלולים "להישאב" מיד אל תוך העור הצמא, ולהותיר תחושה פחות נוחה. אמנם, יש לזכור כי הענקת לחות והזנה זה תפקידם של קרמי היום והלילה; אך בלוריאל פריז שקדו גם על חוויית המשתמש, ופיתחו סרום במרקם ייחודי במיוחד עבור גיל הזהב. הסרום בסדרת GOLDEN AGE גדול במיוחד, ומרקמו מרענן כתחליב. הדבר מאפשר חוויית משתמש רעננה  ומזמינה, החשובה כל כך בגילאים בוגרים יותר. הסרום במרקמו המרענן נספג בקלות ומותיר תחושת לחות והזנה, וזאת נוסף על התועלות שברכיבים הפעילים שבסרום.

מהי שגרת הטיפוח המומלצת לעור בוגר?

שגרת טיפוח נכונה ומלאה מורכבת משלושה שלבים: ניקוי טיהור ולחות. בשלב ניקוי הפנים, העדיפו ניקויים שלא מייבשים את העור. לדוגמה: חלב פנים או מי מיסלר. ניקויים אלה יעשו את העבודה ואף יסירו איפור אם יש בכך צורך; אך ישמרו את הלחות בעור מבלי לגרותו או לפגוע באלסטיות שלו. 

לאחר הניקוי, השתמשו במי פנים המיועדים לעור יבש ורגיש. מי הפנים מסירים תאי עור מתים ומצמצמים מראה נקבוביות פעורות.

השלב השלישי והאחרון מתייחס לקרם הלחות, או למעשה לטיפול האנטי אייג'ינג. ראשית, הניחו סרום GOLDEN AGE על עור נקי, והמתינו דקה או שתיים לספיגה. אחריו, הניחו שכבה דקה של קרם יום או לילה. לאחר מכן, ניתן להתאפר כרגיל.

לסדרת גולדן אייג' לחצי כאן

טיפ איפור לעור בוגר:

בשתי מילים: מרקם ומברשת!

בחרו מוצרי איפור במרקם נוזלי. מייק אפ נוזלי בגימור טבעי (דוגמת TRUE MATCH של לוריאל פריז) לא יעבה או ידגיש את מראה הקמטים אלא ירכך אותם ויטשטשם. קונטור רטוב עדין מאוד ומעט שימר נוזלי בגוון ורדרד ישלימו את המראה.

מברשת מייק אפ טובה, בעלת סיבים רכים וארוכים, תשיג תוצאה מקצועית וזוהרת. נסו את מברשת מייקאפ 03 של לוריאל פריז, ועבדו איתה בטפיחות. שיערותיה יטשטשו בקלות כל מרקם שאינו אחיד בעור, דוגמת קמטוטים, יובש או חספוס.