תפריט נגישות

The right routine for your age

טיפוח העור בעשורי הגיל השונים

מאת: עדי פרג'י, מנהלת הדרכה לוריאל פריז

בגילאי ה"עשרה" המוקדמים העור נראה במיטבו: חלק, מתוח ומבריא מהר מכל שריטה. זמן לא רב לאחר מכן, השינויים בגוף מתחילים עם גילאי ההתבגרות העליזים, ואיתם השינויים בעור הפנים. העור הופך מעט שומני יותר, "ראשים שחורים" ופצעונים עשויים להופיע. הסיבה טמונה בפעילות ההורמונלית בגוף, שמשפיעה גם על העור.

כמובן שסוג ומצב עור משתנים מאדם לאדם, ולא כל בני הנוער סובלים (או נהנים) מאותו סוג עור ומאות התסמינים. הנה מספר טיפים הנכונים לכולם, על מנת לשמור על העור וליצור שגרת טיפוח נכונה, שתלווה אתכם גם בעתיד.

 1. שתו הרבה: שתייה מרובה מסייעת בחידוש העור, מסייעת בהחלמת פצעונים שהופיעו, ומניעה של פצעונים עתידיים. זכרו: שתייה מרובה = עור בריא יותר.
 2. נקו היטב את הפנים! עור פנים נקי, כהתחלה לכל שגרת טיפוח, ממריץ את התחדשות העור, מסייע בהחלמת פצעונים ומונע "ראשים שחורים". סבון מומלץ במיוחד לעור מעורב עד שמן הוא תרחיץ החימר בתוספת חימר מסדרת PURE CLAY של לוריאל פריז, המעניק ניקוי יסודי לעור ולנקבוביות.
 3. קרם לחות: תפקידו של קרם הלחות הוא לשמור על האיזון הנחוץ לעורנו, אשר לעיתים מופר מסיבות כאלה ואחרות: חלק מבני הנוער מטפלים בפצעונים באמצעות משחות או סבונים שמייבשים את העור, ולכן מריחת קרם לחות לאחר מכן חשובה פי כמה. אם נייבש את העור ללא הענקת לחות מאזנת, נפגע במרקם ובמראה של העור לאורך זמן. לאחר כל ניקיון של הפנים, הקפידו על מריחת לחות, דוגמת "פעולה משולשת FRESH" של לוריאל פריז.
 4. האם עליי להתמיד בשימוש בקרם לחות, או שעליי להחליפו מדי זמן מה? במידה ומצאתם את הקרם שמעניק לעורך תחושה נעימה ונינוחה, דהיינו- לא שומנית מדי ולא יבשה מדי, וכמובן לא מגרה את העור- תוכלו להתמיד בשימוש בו לאורך זמן.

 

מיתוס קטלני:

"אני לא צריך קרם לחות, העור שלי עוד שמן/ חם לי בקיץ/ אין לי זמן לשים!" מוכר? יש לזכור כי לחות היא מים, וכל סוג עור צריך להשיב את המים שמתאדים ומופרשים ממנו במהלך היום. לגבי זמן בשגרה הלוחצת, שאלו את עצמכם: האם אתם מוותרים על שעות שינה כי אין לכם מספיק שעות ביממה? אם התשובה היא כן, זכרו שעור עייף וחסר חיוניות זקוק ללחות פי כמה.

טרנד לוהט בעשורים אלה: MULTY MASKING!

הכי טרנדי לנקות את אותו העור המעורב, שסובל מעייפות וחוסר חיוניות מצד אחד, ומהברקות איזוריות מצד שני, בעזרת טיפול המשלב מספר תכשירים בבת אחת, ויוצר פנים "צבעוניות": מסיכת חימר שחורה מסדרת PURE CLAY של לוריאל פריז לניקוי עמוק על איזור האף בלבד, לצידה עיגולים כחולים של מסיכת החימר המצמצמת הופעת פצעונים.

 

בגילאי העשרים והשלושים, העור סובל בעיקר מסימני עייפות. אותם שינוים בגוון העור המעידים בעיקר על חוסר שינה מצטבר: אדמומיות, אפרוריות, טקסטורה מחוספסת יותר עקב אובדן לחות וגולת הכותרת: סימנים כהים תחת העיניים, מה שנקרא "עיגולים שחורים."

הדבר קורה דווקא בגילאים האלה בגלל שאז אנחנו מתחילים את השינויים הגדולים בחיים: קריירות חדשות שמכניסות אותנו לסטרס, תחילת בניית משפחה וכמובן- הריונות וטיפול בילדים קטנים. לפעמים אנחנו לומדים בבוקר ועובדים בערב כדי להשלים הכנסה, ובגדול- אנחנו עייפים יותר מבכל תקופת חיים אחרת. כן, אפילו יותר מבגיל המעבר.

באותו הזמן, אנחנו מתחילים להבחין בזה שעור הפנים כבר לא נראה אותו דבר. משהו לא מסתדר, אנחנו כבר לא נראים לעצמנו צעירים ומתוחים כבעבר. האם כבר ניתן לראות קמטים או לרפיון על עור הפנים? עדיין לא, אך אין להכחיש שהשינוי כבר שם, והוא ברור ונראה לעין. בד בבד, אצל רבים מאתנו עדיין קיימים איזורים הסובלים מהפרשה שומנית, ולעיתים קרובות נראה בגילאים אלה עור מעורב, כשילוב של "עור עייף" עם עור שומני. הדבר מצריך מאיתנו להשתמש במוצרים מנקים ומנטרלים סבום, לצד קרמי לחות קלילים שעושים את העבודה. 

איך מטפלים?

כדי לטפל בשינויים בטקסטורת העור ובגוון שלו, הנגרמים בטווח גילאי ה-20 וה-30, ניתן לאמץ שני אפיקים מקבילים שיתנו לנו תוצאה מקסימלית: טיפוח העור בעזרת מוצרים מתאימים, וסיגול שגרת יום שתתמוך בשיפור מראה העור אליו אנו שואפים.

טיפוח העור:

 1. בשעות הלילה העור מפנה את משאביו להתחדשות; לכן, נקפיד בכל לילה, קיץ או חורף, על מריחת קרם לילה עשיר בלחות.
 2. איך נשתמש נכון בקרם הלילה? ראשית, ננקה את הפנים היטב משאריות האיפור והלכלוך שאספנו במהלך היום. עדיף להשתמש בניקוי עדין שאינו מגרה את העור או פוגע בגמישותו, כגון סבון במרקם ג'ל או מי מיסלר. לאחר מכן, סיימו במי פנים לחיטוי וסגירת נקבוביות שנותרו פתוחות.
 3. את קרם הלילה הניחו בצורה נכונה לספיגה מקסימלית: נגיעה נדיבה של האצבע בקרם זו הכמות שתידרשו לשים על כל לחי בנפרד, ואחת נוספת על המצח. לאחר מכן, עסו את הקרם לתוך העור בידיים נקיות ובתנועות סיבוביות.
 4. את קרם הלילה נימנע מלהניח באיזור העיניים, או במילים אחרות: על העפעפיים, תחת הגבה ובאיזור קמטי ההבעה (היוצרים יחד את האות C). העור באיזור זה הוא דקיק, רגיש וסובל מסימני גיל בשלב מוקדם יותר מיתר עור הפנים. את איזור העיניים נטפח בעזרת קרם עיניים ייעודי, כמו זה מסדרת רויטליפט FILLER, שיעניק לנו מענה. קרם העיניים מכיל קפאין, שימריץ את העור סביב העיניים, יפחית נפיחויות ויעניק אשליית מראה בהיר יותר לעיגולים הכהים והמציקים.
 5. טיפוח העור אינו שלם ללא קרם יום שעושה את העבודה! אנו ממליצים על קרם היום מסדרת FILLER, לשימור הלחות בעור באמצעות חומצה היאלורונית. 

שגרת יום מטפחת:

 1. השתמשו במסיכת ניקוי, שתוך 3 דקות תעניק לכם עור קורן ומלוטש ותשיב לכם את החיוניות ואת המראה העירני לעור. נסו את מסיכות הניקוי על בסיס חימר PURE CLAY של לוריאל פריז, והתאימו אותן לצרכים שלכם: אם העור שלכם סובל ממראה עייף, השתמשו במסיכת החימר עם האצה האדומה, שתתן לו זוהר וחיות. אם יש בפניכם איזורים שומניים, נקו אותם בעזרת מסיכת הפחם המכילה חימר. שטפו את המסיכה כעבור 5 דקות, וחזרו על הפעולה פעמיים בשבוע.
 2. נכון, זה שחוק, אבל... שתו הרבה מים! שתיה מרובה משמרת את הלחות בעור, ועור עשיר בלחות תמיד נראה טוב יותר.
 3. השתדלו לישון ככל הניתן: שינה טובה מסייעת להתחדשות תקינה של התאים ומעניקה אנרגיה של רעננות לעור הפנים בפרט ולגוף בכלל. נסו לאמץ הרגלים שיאפשרו לכם לישון יותר:  ללכת לישון מעט מוקדם יותר בלילה, לדאוג לסביבת שינה נקיה מרעשים והסחות דעת- בעיקר ללא אור, יצירת טמפרטורה נעימה בחדר ועוד.
 4. "לא להתעסק עם העור": בגילאים אלה, אנחנו חווים פגמי עור בדמות "נקודות שחורות" (קומודונים) או אפילו פצעונים קטנים, שיכוליםלהופיע עקב עור שמן או מעורב, ואפילו עקב שינויים הורמונליים כאלה ואחרים. חשוב להתמיד בביקור אצל קוסמטיקאית אחת לחודש, ולא להתפתות ללחוץ ולהתעסק עם העור בעצמנו. אנו עלולים להשאיר סימנים וגירויים, חלקם ישארו קבועים.
 5. סגלו דרך אישית עבורכם המתאימה להפחתת הסטרס. אצל חלקנו ספורט יענה על הצורך, ואילו אחרים יעדיפו לתרגל יוגה או לעשות הליכה בים לעת ערב. מצאו את הנישה הקטנה שלכם בשגרת היום, שתאפשר לכם למלא מצברים.

 

מיתוס קטלני:

שינה זה לחלשים! עבודה, לימודים, מסיבות, חברים, ים, תינוקות חדשים (מזל טוב!) או סטרס מעבודה חשובה וחדשה... למי יש זמן לעצום את העיניים? חברים, ההיפך הוא הנכון: חוסר שינה הוא הגורם הראשון והעיקרי למראה בוגר יותר, לחוסר אחידות בגוון העור ולטקסטורה מחוספסת יותר, והדבר מאיץ הלכה למעשה את תהליך הזדקנות העור.

טרנד לוהט בעשורים הללו: מוצרי טיפוח התחלתיים, שמשתלבים יופי עם האיפור!

קרם CC שמתקן חוסר אחידות בגוון העור וגורם לעור שלנו להיראות הכי GLOW, קרם יום קליל שנספג בשניות ומאפשר לנקבוביות לנשום, או קרם BB מטפח שמכיל ויטמינים ורכיבים נוספים לזירוז התחדשות התאים בעור צעיר ועייף- כל אלה יגרמו לכם להיראות עירניים משאתם באמת, תוך שמירה והגנה על העור שלכם מהמשך תהליך התבגרות העור. 

 

בגילאי ה-40 וה-50 סימני הגיל כבר גלויים לעין. ייתכן ומדובר בקמטוטים, "נפילה" של העור הנובעת מאובדן גמישות, אובדן של חומצה היאלורונית שגורמת למראה "צר" וחסר נפח, ועוד. בגילאים אלה, יש לשים דגש על טיפול וחידוש מראה העור על מנת לשמר את הקיים. זכרו: לא ניתן "להעלים" קמט קיים, אך בהחלט ניתן לשפר את מראהו וכן למנוע קמטים נוספים בהמשך. כדי לעשות זאת, יש לשמור באדיקות על שגרת טיפוח קבועה שמתאימה לאורח חיינו.

 1. ניקיון הפנים יסייע לנו בחידוש העור: ניקוי מסיר לכלוך, איפור, וכן תאים מתים ש"נתקעו" על העור ובנוכחותם מאיטים את קצב חידוש התאים הטבעי. ניקוי בסיסי לבדו יקדם אותנו אל עבר המטרה. אל תוותרו על ניקוי העור לפני השינה; בחרו בניקוי העדין ביותר (מי מיסלר או חלב פנים עשיר בלחות מומלצים במיוחד בעשורים אלה).
 2. טיפול בקמטוטים ומניעתם: בגילאי ה-40, כדאי לסייע לפעילות העור בעזרת פטנטים רשומים שהוכיחו את יעילותם, כגון פרו-קסילן, רכיב הנמצא בסדרת LASER X3 של לוריאל פריז. פרו-קסילן מסייע במיצוק העור, ומציג שינוי נראה לעין, השווה לטיפול לייזר דרמטולוגי אחד (!) בשימוש רציף של 8 שבועות. חומצה היאלורונית שנמצאת בקרם תורמת לשימור ושיפור נפח הפנים.
 3. הזנה: בגילאי ה-50 , העור מאבד חלק משמעותי ממאגרי הלחות שבו; קרם לחות מזין הופך לחלק חיוני בשגרת הטיפוח. על מנת להזין את העור ביעילות, רצוי לשלב רכיבים מתקדמים שיחזקו את פעולת ההזנה ויאיצו את התחדשות התאים, דוגמת תמצית כמהין ותה שחור, שנמצאים בסדרת רנסנס CELL RENEW של לוריאל פריז ומתאימים לצרכי העור הבוגר. 
 4. קרם עיניים: קרוב לוודאי שבעשורים אלה, איזור העיניים הרגיש כבר נתן את אותותיו והוא סובל מנפילה קלה או אף מקמטוטים בצידי העיניים. הסיבה טמונה בעור הדק והאלסטי פחות, שמאפיין איזור זה. כאשר אתם משתמשים בקרם עיניים וסימני הגיל כבר ביקרו אתכם, העדיפו קרמי עיניים הכוללים אפליקטור מתכתי קריר בגוף התכשיר. מריחה באמצעות אפליקטור כזה תפחית את הלחץ המופעל ע"י מגע אצבע ישיר, ובכך מצמצמת את אובדן האלסטיות העתידי באיזור.

 

מיתוס קטלני:

קרם יקר יותר הוא טוב יותר. לא נכון! במסגרת השיקולים לקניית קרם אנטי אייג'ינג, יש לקחת בחשבון שלתכשיר "יש אבא ואמא", כלומר- שייך לחברה מוכרת שכבר הוכיחה את עצמה בעבר. כדאי לחפש באינטרנט חוויות וסקירות של נסיינים ברחבי העולם שכבר השתמשו בקרם, ולהימנע מרקיחות ביתיות למיניהן, שאין עליהן כל פיקוח.

טרנד לוהט בגילאי ה-50 : ספא!

אין כמו התחושה המפנקת של ריחות הספא המשכרים, שגורמים לגוף לנפש להירגע באופן מיידי. לאחרונה חברות הקוסמטיקה השכילו לשלב את ריחות ומרכיבי הספא בתוך תכשירי הלחות וההזנה, לחוויה שמשלבת (כמעט) את כל החושים. לדוגמה: סדרת EXTRAORDINARY OILS המשלבת תמציות של שמנים ארומטיים כגון לבנדר, יסמין ועוד. אותם הריחות, נוסף על התחושה הנעימה על העור, נותנים לנו משב קל של חופשה יוקרתית על מדף הטואלט. טיפ: תוכלו להשתמש בקרם הלילה מהסדרה כמסיכת יופי. פנו לעצמכם 15 דקות, מרחו שכבה נכבדת מהקרם על עור נקי, ולאחר מכן נגבו את העודפים שלא נספגו בעזרת מגבת נקייה ולחה. עשו זאת פעם או פעמיים בשבוע, נוסף על שגרת הטיפוח הרגילה.